Tipp d'UNDi kodarakaart. Foto: Tallinn Cycle Chic


TIPP d'UND – harilik teisipäev paljude ratturitega ühes euroopalikus linnas. 

Tipp d'UND oli meie soov tõmmata tähelepanu ratturitele linnaliikluses, tuletada kõigile liiklejaile meelde olla tähelepanelik nii enda kui teiste suhtes. Kutsuda inimesi üles rohkem rattaga liikuma. Ja ehk ka tõestada, et ratas on mõnus, efektiivne ja täiesti normaalne liikumisvahend. Üritusest kirjutasime pikemalt siinsamas oma lehel ning Facebookis ↗, kus saime ohtralt erinevat vastukaja nii enne kui pärast üritust.

Kui üritusele eelnev meediakajastus kippus keskenduma hirmule, et suurenenud ratturite hulk toob kooliaasta alguse tihedas liikluses kaasa liikluskaose ning võimendas omakorda sotsiaalmeedias ning kommentaariumides esile kerkinud kohati üsna teravasõnaliselt väljendatud kartust, et ürituse eesmärk on põhjustada ummikuid, siis ürituse järgselt millestki sellisest rääkida ei saanud. Möödus üks tavapärane tööpäeva õhtu silmatorkavalt suurema ratturite hulgaga, mis ei toonud kaasa ei ummikuid ega õnnetusi.

Aktsiooni kõige suurem positiivne mõju tuligi läbi meediatähelepanu. Teemast räägiti. Liiklust puudutavate probleemide üle arutleti. Vaieldi ja argumenteeriti. Kes pumpas kumme, kes laskis auru välja. Ja ei olegi üldse oluline, "kes väljus võitjana" – sest arutelu tulemusena võitisid kõik. Tõstatusid paljud olulised küsimused, näiteks kuidas mõjutavad rattureid bussirajad, kus rattur sõita ei tohi.


Rahvusringhääling

ERR osales aktsiooni kajastamisel aktiivselt – Viru ringile oli üles seatud suisa telekaamera, mille vahendusel onlines otsepilti vaadata sai. Külastati Terevisiooni, Ringvaade külastas meid. ERRi uudisteportaali ajakirjanik külastas samuti linnatänavaid, ning nägi, nagu muuhulgas selgub, palju hipstereid – eks ta ole, meie nägime jälle palju erinevaid inimesi noortest vanadeni.



Ekraanitõmmised: ERR


POSTIMEES / TALLINNCITY / ELU24



DELFI



Foto: Rauno Volmar, Tanel Meos, Delfi


Eesti Päevaleht

EPL sündmusest tagantjärgi ei kirjutanudki, kuigi eelkajastus oli põhjalik ↗


Sotsiaalmeedia

Facebook (nagu ka kommentaarium) kihises ja podises aktiivselt juba enne üritust ennast. Oli nii põhjalikke analüüse, positiivseid kaasahõikeid kui negatiivset vastukaja üsna teravate rünnakuteni välja. Paljud neist leiad meie Facebooki ürituse lehel ↗ 

Üsna ehmatavalt mõjub poliitik Reigo Väli kommentaar meie Facebooki küljel ↗. Kurb lugeda, kuidas kaaskodanikest arvatakse. Pole hullu, meie väntame edasi. Diametraalselt erineval seisukohal on aga poliitik Lauri Läänemets, kes avaldas üritust toetava postituse oma blogis ↗

Palju diskuteeriti ka põhiliselt rattaspordihuvilisi koondavas foorumis velo.clubbers ↗.


FOTOGALERIID

Pilte tänavail silma jäänud rattureist avaldas Tallinn Cycle Chic ↗
Palju pilte leiab ka Fotki.com'ist ↗


Foto: Tallinn Cycle Chic


YouTube







Märkasid mõnda artiklit, pildigaleriid, blogipostitust, mis meil märkamata jäi? Anna kommentaarides teada!


Artikli kaanefoto: Jaanus Ree